Atrakcje w najbliższej okolicy

 

 

Z terenami Centrum Szkolenia LZD graniczy park sportowy, który jest doskonałym miejscem wypoczynku dla mieszkańców i gości uzdrowiska.

Na powierzchni 2,5 ha w Czarnym Potoku zbudowano: miasteczko rowerowe, place zabaw i boiska sportowe oraz skatepark. Poszczególne części parku połączono ścieżkami spacerowymi. Jest także zaplecze sanitarne i dużo zieleni. Dla najmłodszych przygotowano miejsca do zabawy z huśtawkami i drabinkami, dla miłośników gier zespołowych - boiska do siatkówki, piłki nożnej i koszykówki, dla amatorów jazdy na deskorolkach i rolkach - nowoczesny skatepark z licznymi rampami i przeszkodami.

Park ma służyć nie tylko w czasie wiosenno-letnim, ale również w zimie, kiedy to planowane jest utworzenie w tym miejscu sztucznego lodowiska.

 

 


u Leśnikow Trasy Narciarstwa Biegowego w dolinie Czarnego Potoku

Współpracujemy z Krynickim Parkiem Linowym położonym w Dolinie Czarnego Potoku, gdzie zarówno w okresie letnim jak i zimowym można odbyć spacer nad ziemią. Przechodząc kilkoma różnymi trasami zlokalizowanymi na różnej wysokości i pokonując zawieszone w powietrzu przeszkody można sprawdzić swoją sprawność fizyczną. Mieszkańcy Centrum Szkolenia mogą korzystać z atrakcji tego miejsca z bonifikatą.

 


Bliskość stacji narciarskiej Jaworzyna Krynicka (2,5 km) jednej z największych w okolicy, jest niewątpliwym atutem Centrum Szkolenia, ponieważ nie ma konieczności przejazdu przez uzdrowisko, który szczególnie w okresie zimowym nie jest ani łatwy ani szybki. Grupy mieszkające w Centrum Szkolenia LZD mogą uzyskać rabat przy zakupie karnetów narciarskich w stacji Jaworzyna Krynicka.

 

 

Współpracujemy również ze stacją narciarską Słotwiny – Azoty oraz Tylicz Ski.

 

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Leśny Zakład Doświadczalny - Centrum Szkolenia
ul. Ludowa 12-14
33-380
Krynica-Zdrój
ulesnikow.krynica[a]urk.edu.pl
18 472 40 50
512 376 147
© 2018 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR