Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna „Na Rakowsku”

Dojechać do ścieżki można kierując się drogą z Krynicy bądź Muszyny przez Powroźnik w stronę Tylicza, zaczyna się w poniższym punkcie, gdzie znajduje się źródełko wody, a także obszerna tablica informacyjna z mapą ścieżki

Mierząca ok.4 km długości, powstała w 2002r. na terenie leśnictwa Tylicz Leśnego Zakładu Doświadczalnego, liczy 9 przystanków tematycznych.

Przebiega ona przez najciekawsze fragmenty leśnictwa Tylicz, ukazując specyficzne cechy beskidzkiej przyrody i niektóre zagadnienia gospodarki leśnej.

Zobaczyć tu można charakterystyczne dla tego rejonu źródła szczawy, efekty należycie prowadzonej gospodarki leśnej w terenach górskich, takich jak: przebudowa osłabionych przez silne wiatry świerczyn czy też przebudowa przedplonowych drzewostanów sosnowych na gruntach porolnych, jodłowy drzewostan nasienny z licznymi okazami jodeł o imponujących rozmiarach.

Podczas wędrówki podziwiamy osobliwości przyrodnicze doliny rzeki Muszynki oraz charakterystyczne punkty krajobrazowe tj. przełom rzeki, stary kamieniołom. Ścieżka kończy się na biwaku Kamienny Krąg, miejscu gdzie każdy może odpocząć i zregenerować siły, są tam wiaty pod którymi możemy się schronić w czasie deszczu czy też wyznaczone miejsce na ognisko.
 

 

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Leśny Zakład Doświadczalny
ul. Ludowa 10
33-380
Krynica-Zdrój
lzdkrynica[a]urk.edu.pl
18 471 20 68
18 477 77 70
© 2022 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR