Ścieżka przyrodniczo – edukacyjna „Śladem pracy leśnika”

Ścieżka usytuowana jest w leśnictwie Kopciowa w pobliżu drogi Nowy Sącz – Krynica–Zdrój. Jej trasa rozpoczyna się przy Izbie Leśnej, której to poświęcona jest oddzielna strona (patrz obok po lewej)

Wędrując trasą ścieżki o długości 5,4 km poznajemy różne fazy rozwoju drzewostanów i zapoznajemy się z szerokim zakresem prac leśnika. Poznajemy szkółki leśne, na których wysiewa się nasiona i hoduje sadzonki drzew, oglądamy odnowienia naturalne i sztuczne (wykonane przez człowieka), a także sposoby pielęgnacji lasu i prowadzenia tzw. trzebieży.

Spacerując ścieżką poznajemy zagrożenia dla lasu, jakie czyhają na niego w trakcie rozwoju, przyczyny zagrożeń oraz zabiegi, jakie należy wykonać, aby tych zagrożeń uniknąć. Zapoznajemy się z tematem przebudowy drzewostanów, na czym ten proces polega i w jakim celu się go stosuje.

Zobaczyć można także liczne powierzchnie doświadczalne i badawcze, na których pracownicy naukowi Wydziału leśnego Uniwersytetu Rolniczego wykonują badania, a studenci uczą się praktyki leśnej.

  

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Uniwersytet Rolniczy w Krakowie
Leśny Zakład Doświadczalny
ul. Ludowa 10
33-380
Krynica-Zdrój
lzdkrynica[a]urk.edu.pl
18 471 20 68
18 477 77 70
© 2023 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Projekt i wykonanie strony: Dział Informatyki UR