Kwiecień 2024
Udostępnij:

Zapraszamy!


Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie wraca po pięciu latach przerwy. Od 16 do 18 maja kampusy krakowskich uczelni otwarte będą dla wszystkich, którzy chcą się przekonać, na czym polega magia NAUKI i SZTUKI. Hasło tegorocznego, 20 już festiwalu brzmi „Kraków miastem nauki i sztuki”. Patronem wydarzenia jest prof. Mieczysław Mięsowicz, jeden z najwybitniejszych polskich fizyków, mający ogromny wkład w integrację środowiska naukowego Krakowa.

W ciągu trzech festiwalowych dni goście będą mogli odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne – naukowe laboratoria i warsztaty pracy uczonych i artystów na kampusach krakowskich uczelni.

W Pałacu Potockich przy krakowskim Rynku Głównym otwarta zostanie Kawiarenka Naukowa, w której odbywać się będą debaty i dyskusje.

W trzecim dniu festiwalu na scenie Rynku Głównego prezentować się będą zespoły i chóry z poszczególnych uczelni.

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie przygotował moc atrakcji.

 

 Dodatkowo zapraszamy do udziału w debacie:

"Fakty i mity żywieniowe - czyli co jest prawdą a co niekoniecznie, w świetle najnowszych badań naukowych". 

Debata o faktach i mitach żywieniowych to fascynujące starcie idei i informacji, które kształtują nasze podejście do zdrowego odżywiania. Podczas tej debaty dietetycy i entuzjaści zdrowego stylu życia dyskutują na temat różnych koncepcji żywieniowych, rozważając zarówno naukowe dowody, jak i powszechne przekonania. W trakcie debaty analizowane są popularne mity dotyczące diety, takie jak szkodliwość tłuszczów czy rola węglowodanów. Eksperci prezentują fakty oparte na badaniach naukowych, ale także biorą pod uwagę różnorodne aspekty kulturowe, społeczne i psychologiczne związane z jedzeniem. Celem debaty jest wyjaśnienie kontrowersji i dostarczenie uczestnikom rzetelnej wiedzy, aby mogli podejmować bardziej świadome decyzje dotyczące swojej diety i zdrowia.

W dzisiejszym świecie, gdzie tyle różnych teorii i trendów dietetycznych krąży wokół nas, ważne jest zrozumienie, co jest oparte na solidnych dowodach naukowych, a co jedynie na popularnych przekonaniach lub marketingowych chwytach. Ta debata daje nam szansę spojrzeć na obie strony medalu - zarówno na faktory wspierające zdrowe żywienie, jak i na mity, które mogą prowadzić nas na manowce. Celem naszego spotkania jest nie tylko rozwianie niejasności, ale także zbudowanie solidnej bazy wiedzy, która pomoże nam podejmować świadome i odpowiedzialne decyzje żywieniowe. Gotowi na pogłębienie naszej wiedzy o tym, co naprawdę stanowi zdrową dietę?

Debata będzie formą dyskusji i "case studies", bez prezentacji. 

Skierowana jest do różnych grup wiekowych, ale najkorzystniej dla osób powyżej 12 roku życia. 

Termin: 17 maja, godz. 10:40- 11:45

Miejsce: Pałac Potockich (Rynek Główny 20) 

Tych, którzy nie będą mieli możliwości udziału w debacie i wykładach w Pałacu Potockich, zapraszamy na relacje live na kanale YT  https://www.youtube.com/@studioTVfnauki 

 

Więcej informacji na stronie: https://fnis.krakow.pl/  

 

Zapraszamy serdecznie do udziału w wydarzeniu!

Szanowni Państwo, uczestnicy „XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie”uprzejmie informujemy, że w trakcie wydarzeń może odbywać się filmowanie i fotografowanie. Tym samym, decydując się na udział w „XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie”, wyrażają Państwo zgodę na filmowanie i fotografowanie, oraz używanie przygotowanych materiałów filmowych i zdjęć do celów informacyjnych i promocyjnych „XX Festiwalu Nauki i Sztuki w Krakowie”.

Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
  
Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie
Aleja Mickiewicza 21, 31-120 Kraków
rector[a]urk.edu.pl
NIP: 675 000 21 18    REGON: 000001815    ESP: /URKRAKOW/skrytka
  
© 2024 Uniwersytet Rolniczy im. Hugona Kołłątaja w Krakowie